مدیر عامل گروه صنعتی « رض کو» در گفتگو با «ساختمان وپلیمر»: کیفیت محصولات توسط افراد غیر متخصص تایید می شود

مدیر عامل گروه صنعتی « رض کو» در گفتگو با «ساختمان وپلیمر»: کیفیت محصولات توسط افراد غیر متخصص تایید می شود

مدیر عامل گروه صنعتی « رض کو» در گفتگو با «ساختمان وپلیمر»: کیفیت محصولات توسط افراد غیر متخصص تایید می شود

مدیر عامل گروه صنعتی «رض کو» در خصوص شکل گیری شرکت متبوعش گفت: این شرکت در سال 1346 رسما فعالیت خود را به عنوان گروه صنعتی «رض کو» آغاز کرد.

سعید رضایی در گفت و گو با خبرنگار «ساختمان و پلیمر» با اعلام این مطلب اذعان داشت: گروه صنعتی «رض کو» از ابتدای تاسیس تا به امروز چالش های بسیاری را پشت سر گذاشته است؛ قبل از انقلاب اسلامی جامعه هدف این شرکت، اقشار مرفه ای مانند صاحبان سینما بودند. به دلیل عدم بضاعت مالی کافی گروه صنعتی «رض کو» قطعا در برخورد با این افراد با مشکل مواجه شد، چرا که آنها از قدرت اقتصادی و سیاسی بالایی برخوردار بودند.

وی ادامه داد: با توجه به درایت لازم موسس شرکت، این چالش ها برطرف شد. البته باید اذعان داشت که بروز انقلاب اسلامی خود در اقدامات این شرکت فراز و نشیب هایی را به دنبال داشت.

رضایی این شرکت را اولین تولیدکننده صندلی های سینمایی دانست و گفت: گروه صنعتی«رض کو» اولین تولیدکننده صندلی های سینمایی قبل از انقلاب به شمار می آید، به گونه ای که فعالیت این گروه صنعتی موجب توقف رشد بی رویه  بازار واردات از کشورهای آلمان و انگلیس شد که همین امر در زمان خود نیز موجب رشد و شکوفایی صنعت داخلی و همچنین رونق اقتصادی کشور شد.

 وی در ادامه تصریح کرد: به خاطر اختلاف قیمت فاحش میان صندلی های تولید این شرکت و صندلی های وارداتی، توانستیم در آن زمان سهم بسیار بالایی را از تقاضا به محصولات شرکت خود اختصاص دهیم .

رضایی به پروسه سینماسازی در کشور اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که پروسه سینماسازی و استقبال مردم از سینما در بین سال های 1340 تا 1344 رخ داده است.

مدیر عامل گروه صنعتی «رض کو» در خصوص نحوه فعالیت این شرکت بعد از انقلاب اسلامی تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی، اولین سینمایی که توسط گروه تولیدی شرکت «رض کو» مجهز شد، سینمای سپاهان اصفهان است و سپس در سال 1364 نیز اولین سالن سخنرانی کشور که مس سرچشمه کرمان بود را تجهیز نمود. وی در خصوص علت عدم تشکیل انجمن صنفی این رشته اذعان داشت: تا به امروز به دلیل بروکراسی پیچیده اداری اقدام به تشکیل انجمن نکرده ایم. البته در 21 شهریور ماه هر سال که روز ملی سینما است، یک گردهمایی با حضور تمامی دست اندرکاران ساخت سینما، تهیه کنندگان فیلم، سازندگان و تجهیزکنندگان و صاحبان سینما برگزار می شود.

وی ادامه داد: در حوزه واردات صندلی های سینمایی، کشور تقریبا به مرحله بی نیازی رسیده است؛ به گونه ای که تنوع محصولات تولید داخل به میزانی است که نیاز به واردات نداشته باشیم. سهم واردات صندلی های سینمایی در کشور بسیار پایین است. همچنین  باید یادآور شد که کشور چین که بزرگترین سازنده صندلی های سینمایی است، خود بزرگترین واردکننده این نوع صندلی ها نیز به حساب می آید.

رضایی در خصوص صادرات محصولات شرکت متبوعش به سایر کشورها اظهار داشت: محصولات این شرکت به کشورهای چون عراق، ارمنستان و همچنین کشورهای حاشیه شمالی کشورصادر می شود.

مدیر عامل گروه صنعتی «رض کو» با اشاره به میزان ارزآوری این شرکت در اقتصاد کشور گفت: ارز آوری این شرکت در اقتصاد کشور بسیار پایین است اما باید در نظر داشت که همانگونه که ما ارز را از کشور خارج نکرده ایم خود در این برهه اقتصادی امری پسندیده محسوب می شود.

وی گفت: ما از مسئولان دولتی هیچ انتظاری نداریم و تنها یک استقلال عمل می خواهیم تا بتوانیم نسبت به فناوری های نوین روز دنیا همگام شویم.

مدیر عامل گروه صنعتی«رض کو» در خصوص مهم ترین ویژگی های محصولات این شرکت اظهار داشت: قیمت بسیار متفاوت، کیفیت بالا و  نسوز بودن وجه تمایز محصولات این شرکت نسبت به سایر محصولات مشابه است.

 رضایی به نسوز بودن فوم صندلی های سینمایی اشاره کرد و گفت: یک سری مواد نسوز است که باید با فوم ترکیب شود که متاسفانه بنا به دلایل نامشخص ورود آن به کشور ممنوع است، این در حالی است که پس از واردات آن می بایست درگیر پیچ و خم گمرک و سازمان استاندارد کشور برای تایید این محصول باشیم، اما جالب است بدانیم که تاییدیه این محصول نیز توسط سازمان استاندارد انجام نمی شود. متاسفانه ورود افراد غیرمتخصص به این عرصه مشکلاتی را برای فعالان این حوزه به همراه داشته است. در واقع پارچه های ساخت کشور که برای ساخت صندلی به کار می رود به هیچ عنوان دارای کیفیت لازم نیست.